3 marca odbył się ostatni mecz rozgrywek grupowych z cyklu rozgrywek Ligii Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w Piłce Siatkowej Dziewcząt Niezrzeszonych rozegrany pomiędzy reprezentacją V LO a reprezentacją ZSZ nr 6. Mecz zakończył się wygraną naszych siatkarek z wynikiem 3:1, który pozwolił na przejście do półfinałów rozgrywek.

16 marca odbył się drugi mecz półfinałowy z cyklu rozgrywek Ligii Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w Piłce Siatkowej Dziewcząt Niezrzeszonych. Mecz odbył się w sali gimnastycznej VI LO przeciwko, któremu zagrała nasza reprezentacja. VI LO wygrało z wynikiem 3:1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 marca odbył się ostatni mecz rozgrywek grupowych z cyklu rozgrywek Ligii Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w Piłce Siatkowej Dziewcząt Niezrzeszonych rozegrany pomiędzy reprezentacją V LO, a reprezentacją ZSZ nr 6. Mecz zakończył się wygraną naszych siatkarek z wynikiem 3:1, który pozwolił na przejście do półfinałów rozgrywek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 lutego odbył się już kolejny mecz z cyklu rozgrywek Ligii Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w Piłce Siatkowej Dziewcząt Niezrzeszonych. Mecz rozegrany został pomiędzy naszą reprezentacją, a reprezentacją ZSZ nr 6 w sali gimnastycznej V LO. Pomimo porażki  3:1 nasze siatkarki w dalszym ciągu się nie poddają i mają szansę wyjść z grupy.

 

 

 

 

 

 

 

 

5 stycznia odbył się kolejny mecz z cyklu rozgrywek Ligii Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w Piłce Siatkowej Dziewcząt Niezrzeszonych. Mecz został rozegrany w sali gimnastycznej V LO pomiędzy reprezentacją V LO i VIII LO.  Nasze siatkarki odniosły zwycięstwo z wynikiem 3:0.

 

 

 

 

Dnia 12 grudnia w Zespole Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu odbył się pierwszy etap fazy grupowej Licealiady w piłkę nożną. W rozgrywkach udział wzięło pięć szkół: gospodarze turnieju –  ZSE nr 2, VIII LO, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Zespół Szkół Samochodowych oraz V LO. Naszą szkołę reprezentowało 13 zawodników: Kacper Janicki 3e, Mikołaj Doda 3c, Kacper Madajewski 3h, Artur Miłoszewski 2e, Marek Spichalski 2c, Jakub Kleiber 1a, Błażej Kosicki 2g, Sebastian Kozłowski 1h, Dominik Kostrom 1g, Marek Żarowski 3h, Maciej Majchrzak 3e, Adam Michalak 1f, Kacper Banasiak 2f

22 listopada nasze siatkarki, pod opieką pani prof. Barbary Kaczmarek, reprezentowały V LO w kolejnym spotkaniu z cyklu rozgrywek Ligii Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w Piłce Siatkowej Dziewcząt Niezrzeszonych. Drużyna rozegrała mecz na własnej sali gimnastycznej z Zespołem Szkół Przemysłu Spożywczego. Nasza drużyna odniosła zwycięstwo z wynikiem 3:1.

 

25 października nasze siatkarki, pod opieką pani prof. Barbary Kaczmarek, reprezentowały V LO w pierwszym spotkaniu z cyklu rozgrywek Ligii Szkół Ponadgimnazjalnych Miasta Poznania w Piłce Siatkowej Dziewcząt Niezrzeszonych. Drużyna V LO zmierzyła się z Zespołem Szkół Zawodowych nr 6. Pomimo przegranej 0:3 dziewczyny nie tracą zapału i już szykują się na rewanż, który niedługo odbędzie się w naszym liceum.

 

19 października, w sali gimnastycznej naszego liceum, w ramach rozgrywek Licealiady, odbył się pierwszy mecz koszykówki. Uczniowie „Piątki” podejmowali zawodników z VI Liceum Ogólnokształcącego. W składzie naszego liceum wystąpili: Adrian Antczak, Marek Żarowski, Kacper Janicki, Szymon Wasilewski, Marcin Borysiewicz, Wojtek Deczew, Kacper Adamczak, Ignacy Pawlak, Patryk Skibiński, Adam Przybyła, Wojtek Trzeciak oraz Wojtek Kaczmarek. Mimo walecznej postawy, nasza reprezentacja uległa rywalom 44:35 (25:17). Życzymy drużynie powodzenia w kolejnych meczach.

 

13 września w naszej szkole odbyły się Szkolne Mistrzostwa w tenisie stołowym. Organizatorką przedsięwzięcia była pani prof. Barbara Kaczmarek.